Blog Image
02 / sie

7 sposobów na szybką i tanią metamorfozę salonu

 

    Jeśli znudził ci się już widok twojego salonu, a globalny remont nie został przewidziany w budżecie na ten rok, mamy dla Ciebie 7 sposobów na szybką i tania metamorfozę salonu lub innego pomieszczenia. Oczywiście musimy zaznaczyć ze nic nie odświeży Twojego wnętrza tak jak kompleksowy remont zwłaszcza przeprowadzony zgodnie z pomysłem naszych architektów;).
    Przed przystąpieniem do zmian oczyść pokój z wszystkich elementów, które nie muszą się w nim znajdować. Zdejmij wszystkie obrazy, zasłony, wynieś wazony, kwiaty,. Doprowadź pokój do stanu tzw. czystej kartki, tak by pozostały w nim tylko przedmioty, których na razie nie będziesz zmieniać (meble, kolory większości ścian, podłoga). W zależności od tego, jakie kolory mają meble i ściany, dobierz kolor wiodący. Nie znając wyglądu Twojego salonu możemy doradzić kolor biały. Jest on świeży daje wrażenie czystości i co najważniejsze pasuje do wszystkiego.

Sztuka

    Jeśli nie masz przesadnie wzorzystej tapety, kup kilka białych ramek i stwórz z nich na ścianie kompozycje. W internecie znajdziesz ogrom gotowych układów, które ci pomogą w ich ustawieniu. Niech wszystkie ramki będą w wiodącym kolorze i o podobnej ramie. Możesz wybrać ramy proste, jeśli jest to nowoczesny salon, albo ramy bardziej rzeźbione, jeśli rządzi u Ciebie klasyka. W ramkach umieść grafiki lub zdjęcia rodzinne, ale (co ważne) zmień je cyfrowo tak, by wyglądały jednolicie, np. zamień je na czarno-białe oprócz jakiś elementów w jednym kolorze (który będzie pasować do pozostałej części pokoju). Jeśli nie masz czasu, możesz zlecić to fotografowi albo znajomemu grafikowi. Nie będzie miał przy tym dużo pracy a efekt powinien być zaskakujący.

Odbicia

    Lustra, czyli coś, co zawsze powiększa przestrzeń, a według zasad feng shui odbija energię. Wprowadź do salonu lustro. Może to być nawet małe lusterko albo dwa obramowane w podobny sposób, jak ramki z punktu 1. Takie lusterka mogłyby być ukryte pomiędzy zdjęciami. Możesz kupić również większe lustro i powiesić je nad kanapą (ostatnio bardzo modny patent). Pamiętaj tylko, by nie powiesić go w miejscu w którym będzie ci potem przeszkadzać, np. będzie odbijać światło prosto w telewizor.

Piękne

    Wazony i kwiaty. Kto ich nie kocha? Kup kilka małych wazoników lub doniczek w kolorze wiodącym, umieść w nich żywe zielone rośliny lub cięte kwiaty w kolorze pasującym do reszty Twojej nowej aranżacji. Umieść je w widocznych miejscach: na stole, na szafie, na parapecie, niech wprowadzą życie do Twojego salonu.

Miękkie

    Kupno nowej kanapy to duży wydatek, ale kupno kilku miękkich i przyjemnych poduszek albo samych poszewek i wykorzystanie istniejących, już nie. Zmierz swoje poduszki, jeśli je masz, jeśli nie kup nowe, i dobierz je (lub poszewki) do kolorystyki pasującej w reszcie aranżacji, z dużą ilością koloru bazowego (w naszym przykładzie białego).

Kurtyna

    Zasłony. Dobierz zasłony do pozostałych elementów. Jeśli oczywiście masz zasłony, jeśli nie, to często nie warto ich na siłę montować. Dobrze, szczególnie w małych wnętrzach, działają gładkie jednokolorowe zasłony.

Puf czy obicie

    Mały meblowy element, który można niedrogo kupić lub obić nowym materiałem istniejący. Sprawi, tak jak i poduszki na sofie, że meble dostaną drugiego życia. Poza tym zestaw wypoczynkowy można dopasować do reszty aranżacji stosunkowo niskim kosztem. Na rynku mamy teraz ogrom zarówno modeli puf, jak i materiałów tapicerskich, więc warto o tym pomyśleć.

Retro

    Renowacja starych mebli. Na rynku znajduje się dużo firm zajmujących się renowacją starych mebli. Jeśli jednak zależy Ci na oszczędności, możesz przemalować swoje meble, nadając im zupełnie nowego wyglądu. W doborze odpowiednich farb i techniki pomoże Ci zapewne pracownik sklepu budowlanego. Wiele inspiracji można także znaleźć na portalach w internecie.

Dodaj komentarz